تقریبا یک سال پیش بود که هواپیمای خورشیدی «سولار ایمپالس ۲» رکورد طولانی‌ترین سفر تک‌نفره در تاریخ هواپیمایی را با خلبانی آندره بورشبرگ به نام خود ثبت کرد. این سفر که از ناگویای ژاپن شروع شده و بعد از پنج روز در هاوایی خاتمه پیدا کرد، همچنین رکورددار طولانی‌ترین مسافت طی‌شده با هواپیمای خورشیدی شد. اما بعد از فرود در هاوایی معلوم شد که باتری آسیب دیده و هواپیما نیاز به بازبینی و تعمیر دارد. به‌این‌ترتیب سفرهای دوردنیای سولار ایمپالس ۲ متوقف شد.
بعد از حدود یک سال تیم سولار ایمپالس توانستند هواپیما را تعمیر کنند و در حال حاضر این هواپیما ۱۳ پرواز آزمایشی را در هاوایی با موفقیت پشت سر گذاشته است. این هواپیمای خورشیدی همچنین امتحان خود را در پروازهای آموزشی متعددی که با خلبانی آندره بورشبرگ و برتراند پیکارد داشته، به‌خوبی پس داده.

2015_07_16_Solar_Impulse_2_RTW_Maintenance__Hawaii_Revillard_81-1024x683

حالا تیم سولار ایمپالس ۲ آماده‌ است که سفر دور دنیای خود را در امتداد اقیانوس آرام ادامه دهد. هواپیما به خلبانی پیکارد در هاوایی از زمین بلند می‌شود و به مقصد فونیکس، سان‌فرانسیسکو، لس‌آنجلس یا ونکوور سفر خود را آغاز می‌کند. تنوعی که در مسیرهای پرواز وجود دارد، امتیاز بزرگی برای این تیم است و دست آن‌ها را برای انتخاب مسیر مناسب با توجه به شرایط آب‌وهوایی باز می‌گذارد. فعلا تنها موضوع مهم برای تیم، باز کردن دریچه‌ای برای پرواز به آمریکای شمالی است.

پیکارد به‌عنوان مدیر پروژه‌ی سولار ایمپالس در یک نشست مطبوعاتی گفته: “مهم‌ترین هدف این ماجراجویی رسیدن به غیرممکن‌ها، آن هم با این تکنولوژی جدید و پاک است.” اما تیم سولار ایمپالس در نظر دارد با پیش‌برد این پروژه “عموم مردم را برای استفاده از انرژی پاک برای مصارفی مثل حمل‌ونقل، نورپردازی، گرمایش و سرمایش و… در زندگی روزمره‌شان تشویق کند.”

درباره niazi

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *